DECORDESIGN clanky: článek 21

Dekorace v interiéru, tapety a nástěnné malby   Decor Design

obrazové tapety a malbaORIGINÁLNÍ INTERIÉR

You can buy licence, download large file and print it for example as wallpaper and adjust on the wall or ceiling.

Jak to celé začalo

Již před řadou let jsem měl příležitost mnohokrát vyzkoušet velkoplošný digitální tisk - většinou ovšem spíš ve výstavnických aplikacích (I segreti dello spazio teatrale - Janov Itálie, expozice ve zvonici Chrámu sv. Mikuláše, 10 století architektury - Pražský hrad, aj.).

(text z roku 2009)

Užití velkoplošného digitálního tisku v interiéru však bylo donedávna limitováno dostupnou technologíí - použitými inkousty a jejich omezenou odolností vůči UV záření, rozlišením tisku, vysokou cenou, atd. Co bylo pravda před pár lety, už neplatí dnes. Díky piezo tisku a pigmentovým barvám není životnost v interiéru menší než jiných materiálů, kvalitní zátěžová laminace zvyšuje výrazně mechanickou odolnost povrchu, i cena vlastního tisku se dostala na přijatelnou úroveň. Dokonce poslední novinkou je možnost potištění jakéhokoli plošného materiálu - tedy nejen samolepících fólií.

Co jsem nosil mnoho let v hlavě, je nyní možno bez zábran realizovat. Je možno navrhnout a hlavně prakticky realizovat jakýkoli dezén v interiéru. Naprostá nezávislost na produkci výrobců, obrovský prostor pro kreativitu a sladění všech komponentů.

Použití velkoplošného digitálního tisku na dekorování interiérových komponentů (zejména obkladů stěn a vertikálních plošných nábytkových dílců) není běžné a tak první zakázka tohoto druhu byla trochu experiment. Naštěstí investor (Restaurace Koruna - Český Dub) pochopil, že navržený postup nejlépe vyhovuje jeho potřebě rychlé a kvalitní realizace, která by nebyla na úkor potřebnému efektu. Žádné nečekané komplikace se nevyskytly.

Abych měl možnost do důsledků poznat případná úskalí, adjustoval jsem materiál osobně. Po práci u počítače to byla příjemná změna a radost vidět jak se stěny obložené laminem mění do své finální podoby.

  
decordesign - 51.jpg -
Restaurace Koruna - barový pult
decordesign - 44.jpg -
decordesign - 45.jpg -
decordesign - 46.jpg -
decordesign - 47.jpg -
decordesign - 48.jpg - Stav před tapetováním
decordesign - 49.jpg - Stav po tapetování
decordesign - 50.jpg -

ing. arch.
Miloslav Heřmánek

Náhodný výběr

 
Tapeta Decor 76
Tapeta Decor 38
Tapeta Decor 251
Tapeta Decor 19
Tapeta Decor 27
Tapeta Decor 73
Tapeta Decor 53
Tapeta Decor 8
Tapeta Decor 29
 
(zahrnuje i motivy, které byly z aktuální nabídky vyřazeny)

Odkazy

DecorDesign© 2009-2011 Miloslav Heřmánek | CMS domino

CZIN.eu